Saç Güçlendirme

Saç Güçlendirme

Saçlar kişilerin görüntüsünü son derece etkiler. Saç kaybına uğrayan kişilerin ise yapmaları gereken saç dökülmesini etkileyen birtakım etmenleri belirlemek olacak. Saç güçlendirme işlemlerini gerçekleştirmek amacıyla kullanabileceğiniz birtakım yöntemler bulunur. Bu yöntemler Grenetin, zeytinyağı,  bal, yumurta gibi doğal besinlerden yararlanılarak yapılır.

Saç Güçlendirme Yöntemleri

Saçlarımız estetik görüntümüzü tamamlayan en önemli parçalardan biridir. Saçlarımıza iyi bakmamız saç dökülmesi gibi sorunlar ile uğraşılmasını engeller. Saç güçlendirme yollarını denemeden önce saçların dökülmesine neden olan birtakım sorunların halledilmesi gerekir.

Saç dökülmesinin nedenleri ise;

  • Saçların boyaları
  • Saç düzleştiricileri ve fön makinesi
  • Saçları sık sık yıkamak
  • Saçların toplanması
  • Gün içinde gerçekleşen hava koşulları
  • Banyo esnasında saçı çok fazla ovalamak

Bu gibi nedenlere bağlı olarak gün içinde oldukça fala bir şekilde saç dökülmesi oluşur. Değişen iklim özellikleri de saç dökülmelerine neden olur. Bu nedenle yapılması gereken mümkün olduğunca saçlarımıza sağlıklı bir şekilde bakmak olacak. Düzenli bir şekilde beslenmek ve beslenme şeklimize protein, vitamin gibi ürünlerin eklenmesi saç dökülmelerinin önüne geçerek saç güçlendirme konusunda yardımcı olacak.

Grenetin: Yüksek miktarda kollajen içeren Grenetin saçların güçlendirilmesine de yardımcı olur. Bu yöntemden yararlanabilmek adına ise gün içinde ufak bir torbayı şampuana katarak kullanmak olur. Şampuan iyice karışana kadar çalkalamanız gerekir. Ardından saçınıza uygulayarak soğuk su ile durulayabilirsiniz. İyi sonuç alabilmek için ise grenetini şampuana katmadan sadece su ile karıştırarak kullanmak olacak. Yarım fincan ılık suda çözündürüp kullanmanız olumlu etkiler yaratacak.

Zeytinyağı: Saçın güçlenmesini, canlanmasını sağlayarak koparak dökülmelere karşı da saçı korur. Bu bakımdan geceleri yatmadan önce ya da duş almadan önce maske yapmanız saçınıza iyi gelecek. Duş bonesi takarak saçınıza etki göstermesini artırabilirsiniz.  Duş esnasında salgılanan duman ve yağın birleşmesi ile saçınıza yağ daha derin bir şekilde yayılır. Duş bonesini on dakika sonra çıkarabilir ve saçınızı durulayarak bakım işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bal: İçerdiği mineraller bakımından oldukça etkili olan bu besin ögesi saç bakımında da kullanılır. Saçınıza az miktarda bal sürerek maske uygulamanız mümkün.

Sonraki Sayfa: SAÇ EKİMİ ANKARA