Saç Ekiminden Önce Bilmeniz Gerekenler

Yazar: sacekim12

Her erkek gençlik dönemindeki saçların aynı kalmasın, hiç dökülmesin ister. Ama kimisinin stres, bakımsızlık, mevsimsel değişiklikten kimisi ise ırsi veya hormon bozukluğundan saçının dökülmesine engel olamaz. Saç dökülmesine karşı durulamadığında bireyin eski haline dönmesi için tek çare saç ekimiyle olmaktadır. Peki saç ekiminden önce neler bilmemiz gerekir, nelere dikkat etmeliyiz.

Saç Ekiminde Greft Sayısının Önemi

Greft, vücudumuzun bir bölgesinden başka bir bölgesine nakil olması amacıyla damar ve sinir bağlantısı olmayan doku olarak tanımlanabilir.Greft sayısı ekim yapılacak alana göre değişiklik göstermektedir. Yani hiç saçı olmayan birinin greft sayısı ile sadece bazı açıklıkları, seyreklikleri olan birinin greft sayısı aynı olamaz. Saç kökünün kalitesi greft sayısını ve kaç seansta ekim yapılacağını belirler. Saç ekim fiyatlarıda genelde alınan greft sayısına göre belirlenir.

Saç Ekimi Merkezinin Önemi

Saç ekimi yapmadan önce ilk olarak ekim yapılacak merkezi seçmek önemli rol oynamaktadır. Çünkü işinde uzman bir ekip ve son teknoloji cihazları olan bir ekim merkezi size düşlediğiniz tarzdaki saçlarınıza kavuşmanızı sağlamakta önem arz etmektedir. Saç ekim aşamasında ilk yapılan kan tahlili ve saç analizi yapılır. Bu tahlil ve analize göre uzman bir doktor, saçlarda seyrelme ve dökülme görünen bölgelerin saç köklerinin yapısı, saç naklinin yapılacağı ense kökünde bulunan saçların sıklığı ve ne kadar saç ekimi yapılacağını belirler. Bu yüzden bu tip konularda işi uzmanına gitmediğiniz taktirde beklentileriniz karşılanmayabilir.

Başarılı Operasyon Geçirmek İçin Ne Yapılmalı

Başarılı bir operasyon geçirmek için uzman hekimler kadar operasyonu geçirecek kişinin de hazırlanmasına da önemlidir. Saç ekiminden önce 3 gün boyunca sigara ve alkolden uzak durulmalıdır. Ayrıca operasyondan sonra 3 gün boyunca saçların yıkanmaması gerektiğinden, saç ekiminden önce banyo yapılmalıdır. Operasyon gününde kolay giyip çıkarılabilen elbiseler giyilmelidir. Bu şekilde hazırlanıp, yüksek motivasyon ile gelen hastalarda başarı oranı daha yüksek olup mutlu bir şekilde evine dönmektedirler.