Saç Ekimi Merkezleri

Saç Ekimi Merkezleri

Sayısını gittikçe artıran saç ekim merkezleri saç kaybına uğrayan kişilere umut oluyor. Ancak ekim merkezlerine gitmeden önce sıkı bir araştırma yapılmasında fayda var.

Saç ekim merkezleri araştırılırken dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Saç ekiminde hangi yöntemleri kullandıkları mutlaka sorulmalıdır. Bu anlamda ise en iyi saç ekim yöntemi olarak bilinen FUE yöntemini kullanan klinikler tercih edilmeli.
  • Ekim işlemi sırasında size paket fiyat sunan saç ekimi merkezlerini tercih etmeden önce mutlaka düşünün. Pek çok kişinin mağdur olmasına neden olan paket uygulamalarda bazen greft ekimi ihtiyaç olandan daha az uygulanır. Bu durumda ise tekrar bir ekim işlemine gerek duyulur. Maddi açıdan da size sarsar.
  • Saç ekim merkezleri içinde muayene olduktan sonra kaç adet greft gerektiğini mutlaka sormanız gerek.
  • Ekim merkezlerinin hangi semtte ya da şehirde bulunduğu da bu anlamda önemlidir. Herkesin bildiği ekim merkezleri yani klinik ortamlar tercih edilmeli.
  • Hastanelerin steril ve temiz olması da oldukça önemli. Saç ekimi yaptıracağınız bölgeleri tercih ederken gidip görmeniz de fayda var.

Saç Ekim Merkezlerinde Uygulanan Yöntemler

Saç kaybına uğramış kişilerin saç ekim merkezlerine akın ettiği görülür. Ankara Saç ekim merkezleri saç kaybına uğramış kişilere iki farklı yöntem uygular. FUE ve FUT denilen bu yöntemlerden günümüzde artık sadece FUE yönteminden yararlanılır.

Saç ekim yöntemlerine başvurmadan önce ise saç operasyonlarında kullanılan teknikler şu şekildedir;

Greft Toplanması: Greft toplama işlemi sırasında FUE yönteminde ense kökünde herhangi bir gerginlik oluşmaz. Kalem ucuna benzeyen bir biskü ile greft toplama işlemi gerçekleşir. Toplama işlemi esnasında kesme işlemi kullanılmadığından dolayı ise herhangi bir kanama meydana gelmez.

Kanal Açma: Sagital Slit, Lateral Slit, Perkutan Teknik olmak üzere üç şekilde kanal açma işlemi uygulanır. Kanal açma işlemi uygulanarak saç ekimi yapılan olan donör bölge saç ekimine uygun hale getirilir.

Greftlerin Eklenmesi:  FUE tekniğinin uygulanmaya başlandığı greft ekleme işlemleri esnasında ise yine kesme işlemi olmadan, saç köklerine herhangi bir şekilde zarar verilmeden saç kökleri 0,6 çaplarındaki aletler ile eklenir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın