Saç Ekimi İşlemleri

Yazar: sacekim12

Saç ekimi gerçekleştirilirken özel uygulama teknikleri bulunmaktadır. Bu uygulama esnasında donör bölgeden saç kökleri alınır. Alınmış olan saç kökleri saçların seyrek yer aldığı ya da saçsız kalan bölgeye dikkatli bir şekilde yerleiştirilir. Günümüzde daha kolay uygulanmasından dolayı FUT tekniğinden FUE tekniğine geçilmiştir. Bu yeni teknik kolayca hastaya uygulanmakta, hem ihtiyaç duyulacak olan saç kökleri daha sık alınmaktadır.

Saç Ekimi Uygulaması

Saç ekimi uygulaması sırasında saç kökleri mikro motorlar yardımcı ile silindirik uçlar kullanılarak tek tek toplanmaktadır. Greft adı verilen saç kökleri üstünde ikili üçlü saç hücreleri bulunmaktadır. Ekim sırasında lokal anestezi uygulanması nedeniyle, saç ekimi sırasında herhangi bir acı duyulmamaktadır. Kişinin saçsız alan üzerinde ihtiyaca göre tek seans içinde binlerce saç kökü yerleştirilmektedir. Daha fazla saç köküne ihtiyaç duyulursa ikinci seansta yapılabilmektedir. Saç köklerinin çıktığı bölgede herhangi bir iz bulunmamaktadır. Saç ekimi uygulaması izsiz olarak yapılmaktadır. FUE uygulamasından yararlanılarak saç ekimi manuel punch olarak yapılıyordu. Bu yüzden seanslarda belirli sayıda saç kökü alınabiliyordu. Mikro motor ile beraber, saç kökleri daha hızlı şekilde toplanıyor. Böylece saç ekimi daha kısa süre içerisinde tamamlanıyor.

Ekim esnasında köklerin alındığı saçlı bölge üzerinde doku alınmasına gerek kalmıyor. Bu yüzden dikiş atmaya gerek kalmadan, saç ekimi tamamlanıyor. Ayrıca seans aralıkları daha kısa oluyor. Saç ekimi esnasında bu teknik tercih edilir. FUE saç ekimi uygularken saç kökleri tek tek toplanıyor ve saçsız bölgeye transfer ediliyor.

Saç Ekimi Neden Tercih Edilmeli?

Saç ekim uygulamasının her zaman profesyonel bir ekiple yapılması gerekmektedir. Ekim yapılmak istenen bölge üzerinde kullanılan saç köklerinin genetik şekilde dökülmeme özelliği yer almaktadır. Bu nedenle dolayı insanlar kalıcı saçlara kavuşabilmektedir. Ayrıca saçlarınız hayatınız boyunca uzamaktadır. Saç ekimi yapan kişilerin kendine güvenleri de yerine gelmektedir. FUE uygulaması herhangi bir yara izi bırakmamaktadır. Erkeklere ve bayanlarda bu yöntemle saç ekimi yapılmaktadır. Acı hissetmeye gerek kalmadan çok daha kısa bir süre içerisinde iyileşme süreci ile hastalar normal yaşamlarına devam edebilmektedir. Zaman geçtikçe ekilen saçlar doğal görünüm kazanmaktadır. Saç ekimi yapılan bölge üzerinde planlanan yoğunluğa erişilmektedir.

FUE Saç Ekiminin Avantajları

FUE uygulamasının diğer yöntemlere göre bazı avantajları bulunmaktadır.

Saç ekimi uygulaması ile sadece saç kökleri çıkarılır.
FUE tekniği ile beraber enseden alınacak olan saç telleri sakal, kaş ve bıyık ekimi olarakta kullanılır.
Kesim yapılmamasından dolayı dikiş yapılmasına da gerek kalmayacaktır. Saç köklerinin alındığı bölge üzerinde küçük çapta sıyrıklar görülebilir. Bu sıyrıklar 1–2 gün içinde yok olmaktadır.
Seans aralıkları hastalarında iyileşmesine bağlı olarak değişmektedir.
Saç ekimi sırasında insanlar doku ya da his kaybı gibi ortaya çıkmamaktadır.
FUE saç ekimi sırasında ekim yapılacak olan bölge üzerinde cm2 içine 55–60 civarında saç kökü yerleştirilmektedir.
Operasyon sırasında, saç ekimi yapılan insanlar üzerinde ağrı ve doku his kaybının meydana gelmemesi, uygulamanın en önemli özelliğidir.

Sizde saç ekimi sayesinde hayalini kurduğunuz saçlarınıza hemen kavuşabilirsiniz. Saç ekimi sayesinde tekrar özgüveniniz yerine gelecek ve hayatınıza daha mutlu bir şekilde devam edebileceksiniz.