Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi yaptıracak olan kişilerin en çok merak ettiği konu saç ekim fiyatları. Bu anlamda çeşitli saç ekim merkezleri ile görüşme sağlanarak fiyat aralığı öğrenilebilir. Günümüzde saç ekim merkezilerinin sayısı oldukça fazladır. Farklı farklı merkezler ile görüşülerek sağlıklı cevaplar alınabilir. Bazı merkezler tek bir fiyat belirlerken bazıları da muayene işleminden sonra fiyat belirler.

Saç Ekim Fiyatları Hangi Etmenlere Bağlı Olarak Değişir?

Sayısı gittikçe artan saç ekim merkezleri bulunduğu merkeze, uyguladığı yönteme göre saç ekimi fiyatları belirler. Buna göre şehir merkezine yakın ve özel klinikler lüks hizmetler sunarak fazla bir ücret talep eder. Ancak diğer bölgelerde daha uygun fiyatlardan yararlanmak mümkündür. Bunlara ek olarak saç ekim fiyatını belirleyen etmenler;

  • Saç ekimi cerrahi bir işlem olduğu için işi şansa bırakmamakta fayda var. Bu nedenle herkesçe bilinen ve kalitesinden emin olduğunuz saç ekim işlemi yapan kliniklerin tercih edilmesi uygun olacaktır.
  • Uygulanacak olan kök saç yani greft sayısına göre de fiyat aralığı değişir. Saç kaybına uğramış olan bölgenin alanı greft sayısını etkiler. Muayene sırasında kaç tane greft uygulanacağına karar verilir. Greft sayısı arttıkça fiyatta artacaktır.
  • Hangi yöntemin kullanılacağı konusunda da saç ekimi fiyatları değişiklik gösterir. Saç ekimi esnasında uygulanan iki yöntem vardır. FUE ve Fut yöntemleri. Bunlara ek olarak uygulanarak yöntemlerde fiyata ilave edilir.
  • Bazı saç ekim merkezleri işlem öncesinde yaptıkları muayene, ilaç tedavisi, uygulanan tetkikleri de saç kimi fiyatına ekler. Bu şekilde bir ödeme olanı hazırlanır.

Saç Ekimi Fiyatlarında Dikkat Edilmesi Gereken; Saç ekimi yaptıracak olan kişilerin doktorlarına tüm soruları yöneltmesi gerekir. Özellikle fiyatta belirleyici olan greft sayısı mutlaka sorulmalıdır.  Çünkü pek çok hasta bu durumda mağduriyet yaşar. Paket olarak bir ücret belirleyen saç ekim merkezlerinde hastanın ihtiyacından daha az bir greft eklemesi yapılır. Bu durumda da saç ekim işleminden sağlıklı sonuçlar alınamaz.

Bu durumda ise tekrar bir uygulamaya ihtiyaç duyulur. Daha fazla ücret ödemek zorunda kalan kişiler hem zaman kaybı yaşamış olur hem de maddi durumdan olumsuz etkilenirler.

Yazar: admin

Bir cevap yazın