Saç Dolgunlaştırma

Saç Dolgunlaştırma

Saç ekimi için pek çok yöntem bulunur. Bu yöntemlerden yararlanılarak saç dolgunlaştırma işlemleri başarı ile gerçekleştirilir. Dolgunlaştırma işlemlerinde ise kullanılan yöntemler iki şekilde karşımıza çıkar FUE ve FUT yöntemleridir. Bunlar dışında doğal yollardan da saç dolgunlaştırma işlemlerinde bulunulur.

Saç Dolgunlaştırma İşlemleri Neler?

İnce telli saçlara sahip olan bayanlar genellikle saç dolgunlaştırma işleminde bulunur. Daha sağlıklı ve gür saçlara sahip olabilmek amacıyla bu yöntemden yararlanmak isteyen kişiler birtakım formülleri yerine getirmeli.

  • Öncelikle saçlar da oluşan kırılmaları ve yıpranmaları en aza indirmek gerekir. Bu amaçla da saç boyalarından uzak durmanızda fayda var. Saça en çok zarar veren ve dökülmesine neden olan etmenlerin başında saç boyaları gelir. Saç boyaları yüzünden saçlar zamanla yıpranır ve koparak dökülür.
  • Dengesizlik beslenmek en büyük etkendir. Gün içine vücudun ihtiyaç duyduğu pek çok vitamin ve protein var. Bu vitaminler alınarak hem fiziksel olarak hem de saç bakımı konusunda önemli adımlar atılmış olur.
  • Her gün düzleştirici, maşa ya da fön kullanılması da saç kırılmalarına ve yıpranmalarına neden olur. Bu nedenle kırılmaların en aza indirilmesi için saçınızı kendi haline bırakın.
  • Strese bağlı olarak da saç dökülmeleri meydana gelir. Kendinizi mutlu hissedeceğiniz aktivitelerde bulunun. Ayrıca olumsuz hava koşullarından da kaçınmanız gerekir.

Saç kırılmalarını, koparak dökülmeleri en aza indirdikten sonra saç dolgunlaştırma üzerine formüller kullanıp gür saçlara sahip olmanız mümkün olacak.

Saç Gürleştirme Formülleri Neler?

Saç gürleştirmek adına organik ürünleri tercih etmeniz gerekir. Saç gürleştirmek adına piyasada pek çok kozmetik ürün yer alır. Bu ürünler yerine çeşitli yağlar kullanmanız daha etkili olacaktır.

Zeytinyağı saçın beslenmesini ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Argan yağı da saçı besleyerek uzamasına hatta gürleşmesine neden olur. Bu ürünleri saçınızın boyutuna göre karıştırarak uygulayın. Bir gece bekleyin. Sabah ise soğuk su yardımı ile durulayın. Soğuk su gözeneklerin açılmasını sağlar.

Isırgan otu da saç dolgunlaştırma bakımından oldukça önemlidir. Saçların güçlenmesine ve beslenmesine yardımcı olur.

Yazar: admin

Bir cevap yazın