Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç Dökülmesi Tedavisi

Gerek hava koşulları gerek strese bağlı olarak saç dökülmeleri meydana gelir. Ciddi derecede saç kaybına uğrayan kişiler saç dökülme tedavisi ile gür ve sağlıklı saçlara kavuşmak ister. Ancak öncelikle saç dökülmelerinin durdurulması şarttır. Saç dökülmelerini durdurmak için ;

  • Beslenme şekillerinin değiştirilmesi şarttır. Dengesiz ve sağlıksız beslenme hem metabolizmayı olumsuz etkiler hem de saç sağlığı açısından olumsuz etiklere sahiptir.
  • Gün içinde saçınızı şekillendirmekten uzak durun. Saçlarınızı olumsuz hava koşularından korumak adına mutlaka nemlendirin. Nemlendirme işlemleri için ise yapılması gereken özel nemlendiriciler kullanılması. Bu anlamda doğal yöntemlerden yararlanılması gerekir. Piyasada bulunan birbirinden farklı nemlendirici kremler içerdikleri kimyasallar nedeni ile saça zarar verir.
  • Saçlarınızı mümkün olduğunca iki günde bir yıkamaya özen gösterin. Sık sık yıkama işlemine uğrayan saçlar yıpranarak dökülür. Saç dökülmesi tedavisi için bu durumlara özen göstermeniz ve saçınıza iyi bakmanız gerekir.
  • Saçını sımsıkı bağlayan kişilerinde saçları yıpranır ve kopar. Bu nedenle saçlarınızı açarak kullanın.

Saç Dökülmesi Tedavisinde Hangi Adımlar İzlenir?

Saçların dökülmesini engellemek amacıyla gün içinde bu özelliklere dikkat ettikten sonra saç dökülmesi tedavisi için uzman kişilerden destek alınması gerekir. Bu amaçla da birinci adım olarak saçlarınızı ayda bir kestirmelisiniz. Ölü saçlardan arınarak sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayacak.

Saç analizi yaptırmanız saç tedavisi için oldukça önemlidir. Saç analizinde saçın ihtiyaç duyduğu vitaminler ve yağ oranları belirlenir. Buna göre bir bakım uygulaması hazırlanır. Eğer saçınız fazla yağlı ise bu durumda nemlendiriciler azaltılır. Kuru ve yıpranmış saçlar için ise farklı bir tedavi uygulanır. Bu bakımdan saçların sahip olduğu özellikler iyice araştırılmalı.

Kuru saçlara sahip olan kişilerin yapması gereken saçlarını mümkün olduğunca nemlendirmek. Nemlendirmek için ise birtakım özel karışımlar yapılabilir. Zeytinyağı, argan yağı, Hindistan cevizi sütü ve daha pek çok seçenekten yararlanılarak saçlarda oluşan kuruluğa çözüm üretilir.

Eğer tüm doğal yöntemleri denediniz ama etkili sonuçlar edinemediyseniz bu durumda yapmanız gereken saç ekimine başvurmak. Saç ekimi için güvenilir bir klinik bulmanız ve FUE yöntemini tercih etmeniz gerekir.

SONRAKİ YAZI: SAÇ EKİMİ

Yazar: admin

Bir cevap yazın