Hizmetlerimiz

FUE Saç Ekimi

Saç Ekimi bir çok sektör gibi, durağan olmayan tam aksine günden güne kendisini geliştiren ve yenileyen bir sektördür. FUE saç ekim yöntemi de bu gelişime odaklı olarak doğmuş bir saç ekim yöntemidir. Ekilen saçların doğal görünmesi noktasında en başarılı yöntem olan FUE saç ekimi ayrıca ekim işlemleri esnasında ağrı – sızı duyulması şikayetini en az alan yöntemdir. Mikro saç ekim motorları marifeti ile donör  (genelde ense kısmı) bölgeden gerekli sayıda greft (saç kökü) toplanır. Bu greftler uygulama yapılacak saç bölgesine ekilerek saç ekimi işlemi tamamlanır. Hastanın aksi yönde bir talebi olmadığı taktirde lokal anestezi FUE saç ekimi yönteminde en uygun anestezi biçimidir. Donör bölgede ve saç ekimi yapılan alanda herhangi bir iz bırakmamayı hedefleyen FUE Saç ekimi yönteminin uygulanma süresi ekilecek greft miktarı, ekim yapılacak alanın genişliği ..vs gibi ekkenlere göre değişiklik göstermektedir.

DHI Saç Ekimi

Dhi Saç Ekimi, Direct Hair Implant kelimelerinin kısaltılmasıdır. Direk Saç İmplatı manasını taşımaktadır. Dhi saç ekimi uygulamasını diğer saç ekimi tekniklerinden ayıran en belirgin unsur dikiş, iz gibi detayların bu uygulama yapılırken kullanılmamasıdır. Tıpkı Fue Yönteminde olduğu gibi donör bölgeden alınan saçlar saçsız bölgeye nakledilir, Fue yöntemine göre greftlerin hava ile teması daha az sürede gerçekleştiği için alınan sonuçlar genellikle daha başarılı olmaktadır. Ense bölgesinden alınmış olan sağlıklı saç kökleri (greftler) herhangi bir yara ve dikiş olmadan son derece modern ve özel aletler vasıtası ile hedef bölgeye yerleştirilir. DHI Saç Ekimi FUE saç ekim yöntemine göre süre bakımından daha uzun sürse de  alınan sonuçlar bakımından daha başarılıdır. Herhangi bir dikiş ve kesik olmadığından iyileşme süreci daha hızlı olmaktadır. Ankara saç ekim merkezleri arasında DHI saç ekim yöntemini aslına uygun ve eksiksiz uygulayabilen nadir klinikler arasında olmaktan da gurur duymaktayız.

Saç Simülasyonu (Saç Dövmesi)

Saç simülasyonu yada Saç dövmesi adı ile bilenen yöntem günümüz teknolojisinin sağlık ve güzellik sektöründe ortaya çıkarmış olduğu bir çözümler bütünüdür. Kaba tabir ile tanımlayacak olursak özel bir cihaz, uç ve mikro iğneler kullanılarak, saç derisine renklendirici bir madde verilmesi ve bu maddelerin pigmentleştirilerek saç görünümüne getirilmesi işlemidir. Bu yöntemde sabit derinlikte atış yapan devirli ve bu işlem için özel olarak üretilmiş nitelikli bir cihaz kullanılmaktadır. Kafa derisinin yüzey bölgesine işlenen pigmentler saç telleri görüntüsü vermektedirler. Kafa derisinin saç rengine göre açık olan tonu en aza indirgenerek, saç varmış izlenimi çoğaltılır. Saç ekiminin aksine geçici bir yöntem olan saç simülasyonu kişinin fiziki özelliklerine göre değişkenlik göstermekle birlikte 3-4 yıl kadar kalıcı olabilmektedir. Her ne kadar saç dövmesi olarak adlandırılsa da bu işlem bir dövme işlemi değildir. Dövme işleminde derinin altına yapılan boyama durumu, saç simülasyonunda kafa derinin üzerine özel aletler ve boylar ile yapılmaktadır. Diğer Hizmetlerimiz ve Bilgilendirmeler İçin BLOG Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.