En İyi Saç Ekimi

En İyi Saç Ekimi

Saçlar iyi bir görünüm açısından oldukça önemlidir. Saç kaybı yaşayan bireyler bu nedenle saç ekimi yöntemlerine başvurur. En iyi saç ekimi yapan klinikler bu anlamda etkili çözümler sunar. Saç ekim klinikleri seçilirken mutlaka ceraahi bir kadroya sahip olan steril yerler tercih edilmeli. Çünkü saç ekimi normal bir işlem olmayıp cerrahi bir müdahale gerektirir.

En İyi Saç Ekim Tedavi Yöntemi

Saç ekimi merkezleri seçildikten sonra sıra tedavi yöntemine gelir. Saç ekimi yaptıracak olan kişilerin kafalarından pek çok soru işareti vardır. Bu soru işaretlerinin giderilmesi bakımından tedavi yöntemleri hakkında bilgi vermek doğru olacak.

Saç Ekimi Yöntemleri: Uzmanlar tarafından uygulanan geçmişten bu yana iki yöntem bulunur. FUE ve FUT yöntemleri. Gelişen teknoloji ile beraber saç ekimi konusunda FUE yöntemi öne çıkar. Bu yöntem FUT tekniğine göre daha ağrısız ve kolay bir şekilde uygulanır.  En iyi saç ekimi yöntemi olarak kullanılan FUE yönteminde kanal açma işlemleri oldukça doğal işlemler neticesinde sonuçlandırılır. Ayrıca bu yöntemde çok sayıda saç kökü toplanabilmekte.

En İyi Saç Ekim Yöntemi Olan FUE Nasıl Uygulanır?

  • Öncelikle saç ekimi ile başvuruda bulunan kişilerin mevcut saç durumları ve saç kaybı yaşanılan bölge belirlenir. Kaç tane kök saç uygulanacağı belirlendikten sonra fiyat öğrenmeniz mümkün olacak.
  • Ardından saç kökleri 0,7- 0, 6 mm ölçüsünde bulunan aletler aracılığı ile tek tek alınır. Bu işlem sırasında kesme uygulanmaz. Herhangi bir iz oluşturulmadan saç kökü alma işlemi sonlandırılır.
  • FUE yöntemi kullanılarak saç ekimi işleminde kök kaybı yaşanmaz. Bu nedenle de cerrahların en çok kullandığı yöntemlerden biridir. Operasyon sonrasında ise diğer tekniklerde olduğu gibi bir uyuşukluk hissi olmaz.
  • Saç kökleri tek tek alındığından dolayı ense de herhangi bir gerginlik de oluşmayacaktır.
  • Kafa derinizde herhangi bir yara ya da yanık izi varsa bu bölgelerde de FUE tekniği kullanılarak saç ekimi yapılabilir.

En iyi saç ekimi olarak bilinen FUE yönteminde ameliyat ya da kesme işlemi uygulanmadığından dolayı herhangi bir iltihaplanmada oluşmayacaktır.

SONRAKİ YAZI: Ankara Saç Ekimi

Yazar: admin

Bir cevap yazın