Doğal Saç Ekimi

Doğal Saç Ekimi

Saç ekimi konusunda uzmanlar tarafından uygulanan iki farklı yöntem bulunur. FUE yöntemi ve FUT tekniği geçmişten bu gene uygulanan saç ekim yöntemleridir. FUE yöntemi FUT yöntemine göre daha kullanışlı olduğu için hekimler bu yöntemi tercih eder. Doğal saç ekimi yöntemi ise iki yöntemden de daha farklı bir uygulamaya sahiptir.

Doğal Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

İnsan dokusundan alınan yağların saç ekimi yapılacak olan bölgeye enjekte edilmesi ile saçların daha rahat tutunması sağlanır. Bu şekilde daha doğal yollardan büyük bir başarı elde edilecek.

Doğal saç ekimi ilk defa Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından uygulanır. Doğal bir görünüm için ise bu yöntemin geliştirilmesi sağlanır.

Doğal Saç Ekimi İçin Hangi Yollar İzlenir?

Öncelikle saç ekimi için gelen müşterilerin buna uygun olup olmadığı konusunda bir araştırma yapılır. Araştırma amacıyla hasta muayene edilir ve çeşitli tetkikler uygulanır. Hangi yöntemin uygulanacağı konusunda bir karara varılır.

Eğer gelen müşteri doğal saç ekimi konusunda karar verir ise hastanın yağ birikmiş bölgesinden bir miktar yağ dokusu alınır. Yapılan yağ transfer işleminin ardından ise iz bırakmayacak şekilde saç ekimi gerçekleşir.

  • Alınan yap dokusunda pek çok zengin kök çeşidi vardır. Doğal saç ekimine ilaç kullanılmaz. İlaç yerine kök hücre tedavisine başvurulur.
  • Doğal saç ekiminin avantajlarına baktığımızda ise daha verimli ekim alanlarının oluştuğunu göreceksiniz.
  • Doğal saç ekiminde saç kökleri beslenmiş bir şekilde karşımıza çıkar. Bu sayede de saçlar daha uzun ömürlü kullanılır. Ayrıca canlı ve parlak bir şekilde çıkar.
  • Diğer yöntemlere göre saç tutulma oranı daha yüksektir. Bu nedenle de oldukça fazla tercih edilir.
  • Saç ekim işlemleri sonucunda yüzde doksanlara varan oranlarda olumlu yanıtlar gelmiştir. Saç dökülmelerinde de oldukça ciddi azalmalar meydana gelir.

Doğal Saç Ekiminin Avantajları

  • Herhangi bir kimyasal kullanılmadan saç ekimi işlemi gerçekleşir. Böylelikle hastalarda alerjik reaksiyonlar görülmez.
  • Ekim işlemi daha kolay bir şekilde yapılır Yeni transfer edilen saçların tutulma oranı diğerlerine göre daha yüksektir.
  • Sağlıklı, canlı ve parlak olarak uzun yıllar kullanılabilecek saçlara kavuşulur.

Sonraki Yazı: Saç Ekimi Ankara

Yazar: admin

Bir cevap yazın