Doğal Saç Çoğaltma

Doğal Saç Çoğaltma

Doğal saç çoğaltma işlemi Estetik İnternational laboratuvarlarında AR GE çalışmaları soncunda hazırlanmıştır. Bu yöntem sayesinde kök hücreler kişinin kendi vücudundan alınır.  Doğal saç çoğaltma yönteminde ekim alanı daha verimli hale gelir.

Doğal Saç Ekiminin Sağladığı Yararlar

Saç kaybına uğramış kişiler tarafından tercih edilen organik saç ekimi yönteminde kök hücrelerine enjeksiyon edilen yağ dokuları ile saç ekim işlemi gerçekleşir. Bu yöntemin sağladığı yararlar ise;

  • Saç ekimi diğer yöntemlere nazaran daha kolay bir şekilde gerçekleşir. Saç ekimi yapılan alan köklü hücreler sayesinde daha verimli hale gelir.
  • Kimyasal kullanılmadan saç ekimi yapıldığı için hastalarda herhangi bir enfeksiyon görülmez. FUE ve Fut yöntemlerinde seyrekte olsa kanamalar meydana gelirken doğal saç ekimi yönteminde kanama durumlarına rastlanılmaz.
  • Doğal saç çoğaltma yönteminde saç köklerini yeni enjekte edilen kökler tutarak verimli sonuçlar alınmasını sağlar. Saç ekiminde etkili sonuçlar alınması bakımından doğal saç ekimi oldukça büyük bir öneme sahiptir.
  • Yeni çıkacak olan saçların daha sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olması sağlanır. Bu anlamda uzun yıllar saçlarınızı kullanabilirsiniz.

Saç Ekimi Yapılmadan Önce Nelere Dikkat Edilir?

Saç ekimi için sağlık merkezlerine müracaat eden birçok hasta bulunur. Saç merkezleri seçmek saç ekimine karar vermek kadar zor bir işlemdir. Bu anlamda yapılması gereken ise saç ekim merkezlerini dikkatli seçmek olacak.

Günümüzde saç ekimine olan rağbetin artmasına bağlı olarak saç ekim merkezleri de çoğalma gösterir. Bu nedenle mutlaka steril hastaneler seçilmeli. Saç ekimi cerrahi müdahale gerektiren bir işlem olduğu için seçilecek olan merkezlerde de profesyonel cerrah ekiplerinden oluşması gerekir.

Bu anlamda tek tek saç ekim kliniklerinin dolaşılması ve bu bilgiler doğrultusunda karara varılması gerekir. Fiyat belirleme işlemlerinde de  saç ekim merkezleri önem taşır. Şehir merkezlerine yakın olan saç ekim yerleri ve özel klinikler diğerlerine göre daha fazla fiyat uygulamasında bulunur. Ancak diğer yerlerde saç ekim fiyatları daha uygundur.

Organik Saç Ekimi Kaç Günde Tamamlanır?

Doğal saç çoğaltma işlemleri klasik yöntemlere göre daha uzun sürede biter. 5000 greft nakli yaklaşık olarak dokuz saatte tamamlanır.

Yazar: admin

Bir cevap yazın