Doğal Saç Çoğaltma Yöntemleri

Doğal Saç Çoğaltma Yöntemleri

Hastanın kendi dokusundan elde edilerek yapılan doğal saç çoğaltma yöntemleri arasında organik saç ekimi oldukça popüler olan seçenekler arasında yer alır.  Bu yöntemde kök hücre vücuda enjekte edilir.

Diğer saç ekim yöntemlerinde öncelikle saç ekimi yapılacak olan alanın saç ekimine uygun bir hale getirilmesi amaçlanıyordu. Ancak organik yöntemde saç ekimi için gelen kişinin kendi vücut yapısından elde edilen yağlar kullanılır.

Doğal Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Organik saç ekimi olarak da kullanılan bu yöntemde öncelikle hastanın kendi vücudundan bir yağ dokusu alınır. Kök hücrelerinde kullanılacak olan sıvı bu sayede saç ekimi yapılacak olan saçtan yoksun bölgeye enjekte edilir.  Bu işlem uzman hekimler tarafından geçekleştirilir.

  • Klasik saç ekimlerinde hastanın sadece saçtan yoksun olan bölgesine bir uygulamada bulunur. Gerekli olan greftler ense köklerinden ve kulak arkasından toplanılır. Ardından donör denilen saçtan yoksun bölgeye eklenir. Ancak kelleşen alan dikkatlice incelenmez. Bu alanda bir yağ eksikliği bulunur. Yağ eksikliği ise organik yöntem de göz ardı edilmez.
  • Bu işlemler sonrasında sağlıklı olan saç kökleri de zarar görebilir. Klasik saç ekim yöntemlerinde greftlerin eklenmesi sırasında kel alana uygulanan kimyasallar zarar verebilir.
  • Organik saç ekimi işte tam da bu sırada devreye girer. Hastanın kendi yağından elde edildiği için bu yöntemde saç ekim işlemi daha kolay ve hızlı sonuçlar alınır.

Organik Ekim İşleminin Bölgesel Yağlanmaya Etkisi

Bilindiği üzere organik saç ekiminde hastadan alınan sağlıklı dokular vücuda enjekte edilir. Hastanın yağlı bölgesinden bir yağ dokusu alma operasyonu gerçekleşir. Dolayısıyla da kök hücre için hastanın yağlı olan bölgeleri tercih edilir. Cihantimur tarafından bulunan yağ transfer yöntemi sayesinde hastanın yağlarından arınarak forma girmesi de mümkün olacak. Doğal saç çoğaltma yöntemleri sayesinde sağlıklı ve canlı saçlara kavuşulurken bölgesel yağlanma sorunu da ortadan kalkacak.

Saç Ekimi Ne Zaman Yapılır?

Dış görüntümüzü belirleyen en önemli faktörlerden biri saçlarımızdır. Saç kaybı yaşayan bireylerin özgüvenleri de düşer. Bu bakımdan kellik sorununu psikolojik bir problem haline getirmeden önce mutlaka doğal saç çoğaltma yöntemleri kullanılmalı.

Yazar: admin

Bir cevap yazın