Ankara Saç Ekimi Yerleri

Ankara Saç Ekimi Yerleri

Dış görünüşü oldukça fazla etkileyen saçlar pek çok insan tarafından dökülme sonrası olumsuz durumlara yol açar. Saç kaybı yaşayan kişiler bu nedenle saç ekim merkezlerine yoğun ilgi gösterir. Ankara saç ekimi yerleri bakımından zengin seçeneklere sahip. Bu nedenle iyi bir araştırma sürecinden sonra sağlıklı saçlarınıza kavuşabilmek için saç ekim merkezlerine gidebilirsiniz.

Ankara’da Saç Ekimi İçin Hangi Merkezler Tercih Edilmeli? 

Saç ekimi için mutlaka alanında uzman kişilerden destek alınmalı. Her merkezde saç ekimi başarılı sonuçlar vermeyebilir. Bu nedenle daha önce saç ekimi yaptırmış kişilerden de fikir alarak sağlıklı bir ekim merkezi tercih edilebilir. Bilinçsiz bir şekilde saç ekimi yapan merkezler oldukça fazladır.  Kötü bir uygulama ile yapılan saç ekiminin telafisi oldukça zahmetli olacaktır.

İşlem yapılması için plastik, estetik ya da rekonstrüktif kişiler ve klinik merkezleri tercih edilmeli.  Saç ekimi sıradan ve basit bir uygulama değildir. Bu nedenle de işlem yapılırken kendinizi deneyimli cerrahların eline bırakmanız daha uygun olacak. Ankara saç ekimi yerleri dikkatle taranarak klinik ve hastane ortamları tercih edilmeleri.

Ankara’da Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler

Saç ekimi konusunda ilk uygulanan yöntem FUT tekniğidir. Ancak sonradan işlemin maliyetli ve zahmetli olması nedeni ile FUE tekniği kullanılmaya başlanmış. Bu teknikte saç ekimi konusunda oldukça başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Saç ekim merkezleri de çoğunlukla FUE tekniği başta olmak üzere Kalem ( Dhi) tekniği ve organik saç ekimi yöntemlerini kullanır.

FUE Tekniği: Saça eklenecek olan greft sayısına göre fiyat aralığı değişen bu yöntem de saçın uygulanacağı bölgeye göre bazen 2000 greft bazen de 8000 greft kullanılarak ekim işlemi yapılır. Bu yöntemlerde saç ekimi esnasında herhangi bir kanama meydana gelmez.

Organik Yöntem: Doğal ve canlı saçlara doğal yollardan ulaşmak isteyen kişilerin kullandığı bir yöntemdir. Hiçbir kimyasal kullanılmadan saç ekimi işlemi gerçekleşir. Kişilere kendi yağlarından alınan kök hücreler enjekte edilerek yapılır. Klasik işlemlerde görülen kimyasal reaksiyonlar organik saç ekimi sırasında karşınıza çıkmaz. Ankara saç ekimi yerleri de bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Yazar: admin

Bir cevap yazın