Ankara Saç Ekimi Merkezi

Ankara Saç Ekimi Merkezi

Saç ekimi merkezlerinde genel olarak kullanılan iki yöntem ile saç ekimi uygulamasında bulunulur. Ankara saç ekimi merkezi de yaptığı işlemlerde bu yöntemleri kullanır. FUE, FUT, organik denilen saç ekimi yöntemleri kullanılarak yapılan işlemlerde kesin sonuç alınır.  Fiyat aralığını öğrenmek amacıyla hangi ekim merkezinde uygulama yapılacak ise aranarak bilgi alınabilir.

Ankara Saç Ekiminde Uygulanan Yöntemler

En çok kullanılan yöntemlerden biri olan organik saç ekimi ile gür ve doğal saçlara kavuşabiliyorsunuz. Bu bakımdan ağrısız, izsiz sosyal hayatınıza yeni saçlarınızla geri dönüş yapmanız mümkün. Organik saç ekimi size bu avantajları sağlamak ile kalmaz aynı zamanda da kimyasal uygulanmadan saç kökünün canlanmasını sağlar.

Organik Saç Ekimi:  Hastanın kendi yağından elde edilen kök hücrelerden hareket edilerek ekim işlemi yapılır. Bu bakımdan enjeksiyon yapılacak alan belirlenirken kökten yoksun olan saç bölgesi tercih edilir. Organik saç ekimi ile saç dökülmesinde de olumlu etkiler meydana gelmiş. Saç hücreleri canlandırılarak başarılı sonuçlara imza atılmış. Ankara saç ekimi merkezi de bu anlamda organik ekim yapabilmekte. Yöntem ilk defa Estetik İnternational laboratuvarlarında geliştirilmiş.

·         Ekim işleminde kolaylık sağlanır

·         kimyasal kullanmadan yapıldığı için sağlıklı ve zararsız bir yöntemdir.

·         Saç köklerini besleyerek tutulma oranına büyük oranda etki eder.

·         Saç ekiminde daha başarılı sonuçların alınmasında önemlidir.

·         Saçların daha sağlıklı ve canlı çıkmasını ayrıca uzun seneler kullanılmasını sağlar.

Kalem( dhi) Tekniği:  Sık bir saç ekimi yapılamasında etkilidir. Bu işlem yapılırken uç bölgesi oldukça ince olan ve kaleme benzeyen bir alet kullanılır. Dolayısıyla teknik ismini buradan almıştır.

·         Kalem sayesinde saç köklerine daha rahat bir ulaşım sağlanır. Ardından daha sık ve daha çok köke ulaşarak ekim işlemi tamamlanacaktır.

·         Saç ekimi işlemlerinde saç köküne tam olarak temas yoktur. Bu nedenle de kalem tekniği uygulanırken herhangi bir kanama görülmeyecek.

·         Saç ekimi operasyonu sırasında hiçbir şekilde ağrı ve acı duyulmadığı için hastalar tarafından çoğunlukla tercih edilen yöntemlerden biridir.  Ankara saç ekimi merkezlerinde oldukça fazla kullanılan bu yöntem de seanslar saç durumuna göre değişiklik gösterir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın